Strona główna » Gazownia Wojcieszów » Gaz płynny Wojcieszów

Gaz płynny Wojcieszów

Formalności związane z zamontowaniem zbiornika na płynne paliwo gazowe

Planując montaż zbiornika na gaz płynny na posesji, należy pamiętać o kilku kwestiach. Taka inwestycja wymaga projektu oraz pozwolenia na budowę wydawanego przez odpowiednie dla miejscowości montażu zbiornika starostwo powiatowe lub jej zgłoszenia. Samo zamontowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe polega natomiast na wykonaniu wykopów w przypadku modelu wewnętrznego lub zamontowania płyty fundamentowej podczas wyboru modelu naziemnego. Po zamontowaniu zbiornika trzeba bezwzględnie przeprowadzić również jego odbiór, który wykonywany jest przez UDT.

Ile kosztuje zamontowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe?

Montaż zbiornika na płynne paliwo gazowe to inwestycja, na którą składa się wiele różnorodnych kosztów. Główny z nich to kwota zakupu zbiornika na gaz płynny, która jest równa w przypadku modelu o pojemności 2700 litrów mniej więcej 7000 zł. Oprócz tego do kosztów samego zbiornika na gaz płynny trzeba także doliczyć na przykład: transport zbiornika, sporządzenie projektu instalacji gazowej zewnętrznej i wewnętrznej, wylanie płyty fundamentowej, montaż zbiornika wraz z jego sprawdzeniem, wykonanie instalacji uziemiającej, wykonanie dokumentacji potrzebnej do wykonania odbioru przez Urząd Dozoru Technicznego. Łączny koszt montażu zbiornika na gaz płynny wynosi wobec tego około 16 000 złotych. Wymagającą mniejszych wydatków opcją jest z kolei wybranie wydzierżawienia zbiornika na płynne paliwo gazowe, którą oferuje większość jego dostawców..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności