Strona główna » Gazownia Wodzisław Śląski » Butle gazowe Wodzisław Śląski

Butle gazowe Wodzisław Śląski

Do czego mogą być wykorzystywane butle gazowe?

Pomimo,że butle gazowe są kojarzone głównie z wykorzystywaniem w kuchenkach na gaz w gospodarstwach domowych, oferowany w nich gaz może być używany na kilka różnorodnych sposobów. Butle gazowe 11 kg to zbiorniki idealnie sprawdzające się też w ogrzewaczach gazowych i grillach, wykorzystywane są one także do napędzania wózków widłowych czy cięcia metali. Z ich wykorzystaniem zasilane są dodatkowo grzejniki na butle gazowe i nagrzewnice i parasole.

Jaki rodzaj gazu znajduje się w butlach gazowych do gospodarstwa domowego?

Butle gazowe do domu wypełniane są dwoma rodzajami gazu. Jeden z nich to mieszanka propanu i butanu, który jest gazem bezbarwnym o specyficznym wyraźnie wyczuwalnym zapachu. Ma on temperaturę wrzenia od -45 stopni Celsjusza do -0,5 stopni Celsjusza. Drugi z nich to z kolei wyłącznie propan, który doskonale sprawdza się w sytuacji używania butli gazowej w minusowych temperaturach. Jeśli chodzi z kolei o cenę butli 11 kg, wersje napełnione mieszanką propanu i butanu są nieco tańsze od modeli napełnionych czystym propanem..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności