Strona główna » Gazownia Wleń » Gaz płynny Wleń

Gaz płynny Wleń

W jaki sposób może być rozliczany płynne paliwo gazowe ze zbiornika?

W przypadku zamontowanego zbiornika na gaz płynny, do którego regularnie tankowany jest gaz przez wybranego dostawcę, zazwyczaj można wybrać jeden z dwóch rodzajów płatności. Pierwszy opiera się na opłacaniu całości dostaw gazu płynnego, po napełnieniu zbiornika. Drugi to z kolei system telemetryczny, który z wykorzystaniem licznika gazu zlicza pobór gazu. Na bazie tych informacji następnie co miesiąc wystawiana jest faktura zawierająca wyłącznie bieżące zużycie paliwa.

Ile gazu powinno znajdować się w zbiorniku na płynne paliwo gazowe?

Odpowiednie oraz całkowicie bezpieczne działanie instalacji gazowych zasilanych płynnym paliwem gazowym ze zbiorników zależy jest od jego odpowiedniego stanu. Wobec tego zbiornik na gaz płynny powinien być zatankowany co najwyżej do 85% własnej pojemności, tak by pozostawione 15% stanowiło powietrze. Najmniejsza ilość gazu w zbiorniku nie może natomiast przekraczać poziomu poniżej 25%. W szczególności w miesiącach zimowych, gdy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, ponieważ mniej niż 25% gazu płynnego w zbiorniku traci zdolność odparowywania i swoje właściwości grzewcze..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności