Strona główna » Gazownia Wisła » Dostawcy gazu Wisła

Dostawcy gazu Wisła

Jak wygląda pierwsza zmiana sprzedawcy gazu ziemnego?

Zmiana sprzedawcy gazu ziemnego po raz pierwszy może być problematyczna, ze względu na brak doświadczenia w tej sprawie. Najistotniejsze w jej przypadku jest w związku z tym dokładne sprawdzenie dostępnych na rynku ofert. Jeśli chodzi o to, jak długo trwa pierwsza zmiana sprzedawcy gazu, wyłącznie formalności związane z tą kwestią trwają od 3 do 4 tygodni. Okres ten zależy przede wszystkim od tego, w jakim czasie zostanie rozpatrzone przez Operatora Systemu Dystrybucyjnego poinformowanie o zmianie sprzedawcy gazu.

Jak się przygotować do zmienienia sprzedawcy paliwa gazowego?

Planując zmienić sprzedawcę gazu ziemnego, przed wybraniem się do jego oddziału obsługi klienta warto właściwie się do tego przygotować. Doradca sprzedawcy gazu może bowiem poprosić o takie dane jak: zużycie paliwa gazowego w ostatnich 12 miesiącach, na bazie którego odbiorcy są kwalifikowaniu do danych taryf gazowych, termin obowiązywania aktualnej umowy zawartej z dostawcą paliwa gazowego. Dlatego warto przygotować te informacje wcześniej oraz zabrać ze sobą dowód tożsamości, niezbędny do weryfikacji danych osobowych..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności