Strona główna » Gazownia Wieruszów » Gaz LPG Wieruszów

Gaz LPG Wieruszów

Jakie normy musi spełniać zbiornik LPG montowany w samochodach?

Butle gazowe montowane w samochodach określane także jako zbiorniki gazu są jednym z najważniejszych składowych instalacji gazowej w samochodach. W związku z tym obowiązkowo muszą one spełniać wskazane wymogi. Podstawową jest homologacja zbiornika LPG, bez której auto nie może jeździć po drogach. Jej okres ważności równy jest 10 lat. Poza tym zbiornik na paliwo gazowe zamontowany w samochodzie zgodnie z polskimi wymogami musi obowiązkowo być odebrany przez TDT.

Dlaczego właściwa jakość paliwa gazowego LPG jest tak istotna?

Paliwo gazowe LPG o niewłaściwej jakości to jedno z najpowszechniejszych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem doprowadzać do kłopotów z zasilanymi nim urządzeniami oraz ich wcześniejszą awarię. Poza tym nieodpowiedniej jakości gaz LPG przyczynia się również do większego spalania. Finalnie doprowadza to więc do strat związanych z koniecznością zakupu jego większej ilości. Wobec tego tak istotne jest, aby zbiornik LPG był tankowany jedynie odpowiedniej jakości gazem, który oferują zweryfikowani sprzedawcy. Właściwej jakości gaz LPG powinien zapewniać około 13 kWh energii cieplnej w ciągu godziny jego spalania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności