Strona główna » Gazownia Węgorzyno » Gaz płynny Węgorzyno

Gaz płynny Węgorzyno

Czy montaż zbiornika na płynne paliwo gazowe wymaga pozwolenia na budowę?

Podczas montażu zbiornika na gaz płynny, którego wielkość nie jest większa niż 7 m3 nie jest konieczne uzyskanie pozwolenia na budowę. Nie oznacza to natomiast, że może być on montowany bez żadnych formalności. Wymagane jest zgłoszenie tego typu inwestycji w Starostwie Powiatowym, z wykorzystaniem właściwego wniosku. Dokument musi posiadać takie elementy jak: projekt techniczny sporządzony przez projektanta i zweryfikowany z rzeczoznawcą do spraw ochrony ppoż., zaświadczenie o prawie do dysponowania działką w celach budowlanych. Brak odmowy pisemnej w ciągu 21 dni oznacza tak zwaną milczącą zgodę i umożliwia rozpoczęcie montowania zbiornika na płynne paliwo gazowe.

Jak sprawdzić ilość gazu w zbiorniku na płynne paliwo gazowe?

Wszelkie zbiorniki na płynne paliwo gazowe wyposażone są w odpowiednie poziomowskazy, które pozwalają w prosty i szybki sposób sprawdzić poziom napełniania zbiornika wyrażony w procentach. Poziomowskaz znajduje się zazwyczaj na zbiornikach w pobliżu zaworu bezpieczeństwa. W wielu przypadkach wyrażone przez nie wskazania napełnienia zbiornika oznaczone są również czerwonym kolorem od mniej więcej 20%, który oznacza konieczność złożenia zamówienia na dostawę gazu. W przypadku, gdy po zamontowaniu zbiornika jest od przyłączony do systemu telemetrycznego, stan jego zapełnienia można z kolei skontrolować zdalnie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności