Strona główna » Gazownia Węgorzyno » Butle gazowe Węgorzyno

Butle gazowe Węgorzyno

Jaki gaz w butli wybrać zimą?

Jeśli butle gazowe mają być wykorzystywane zimą, warto wybrać modele zatankowane samym propanem. Gaz ten cechuje się bowiem odparowywaniem w temperaturach dochodzących do aż -42 oC. Za sprawą tego wykorzystywanie go nawet w minusowych temperaturach nie będzie problemem. W tych samych warunkach butle gazowe napełniane mieszaniną propanu i butanu mogą natomiast nie zasilać urządzeń gazowych we właściwy sposób, ponieważ gaz ten przestaje odparowywać już w temperaturze 0,5 stopni Celsjusza.

Ile kosztuje butla gazowa?

By móc wykorzystywać butlę gazową w domu, trzeba się nią najpierw zaopatrzyć. Butle gazowe można zakupić puste, a także już pełne. W pierwszej sytuacji cena butli gazowej waha się w granicach około 200 złotych, natomiast w drugim do ceny nienapełnionej butli trzeba dołożyć również koszt zawartego w niej gazu, całkowita cena równa się wobec tego obecnie około 300 złotych. Tańszą metodą jest z kolei zakup używanej butli gazowej, należy natomiast w tym przypadku pamiętać, aby sprawdzić, czy ma ona ważną homologację, której termin umieszczony jest na zbiorniku..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności