Strona główna » Gazownia Warmińsko-mazurskie » Gazy techniczne Warmińsko-mazurskie

Gazy techniczne Warmińsko-mazurskie

W jakich zbiornikach oferowany jest gaz techniczny?

Gazy techniczne, do których zalicza się na przykład wodór, acetylen, tlen i azot sprzedawane są i składowane w odpowiednich zbiornikach w postaci butli wykonywanych najczęściej ze stali albo aluminium. Każda z nich z kolei ma zastosowany odpowiedni zawór. W zależności od rodzaju umieszczonego w butli gazu technicznego mają one również różnorodne kolory, gwarantujące łatwą identyfikację ich zawartości.

Cechy charakterystyczne gazu technicznego — hel

Gaz techniczny hel wchodzi w skład grupy gazów szlachetnych, który w czystej postaci nie istnieje praktycznie w środowisku naturalnym. W związku z tym z tym produkcja helu odbywa się z zastosowanie gazu ziemnego, który go posiada. Hel jest całkiem nietoksycznym, bezzapachowym i bezsmakowym gazem. Stosowany jest on na przykład jako gaz nośny w chromatografii gazowej, a także w przemyśle chłodniczym. Najczęstsze zastosowanie helu to natomiast używanie go do wytwarzania butli tlenowych dla płetwonurków.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności