Strona główna » Gazownia Warmińsko-mazurskie » Butle gazowe Warmińsko-mazurskie

Butle gazowe Warmińsko-mazurskie

Jak rozpoznać poprawnie napełnioną butle z gazem?

Poprawnie napełnioną butlę gazową można poznać po kilku czynnikach. Wszystkie z nich muszą w związku z tym mieć tabliczkę znamionową, na której wskazywane są dane donoszące się do ciężaru pustej butli gazowej, maksymalnej ilości znajdującego się w niej gazu i terminu legalizacji zbiornika. Poprawnie napełniona butla musi być dodatkowo wyposażone w naklejkę określaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której wskazywane są informacje o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiadającej za tankowanie butli gazowej. Oprócz tego wszystkie kupowane butle koniecznie muszą posiadać odpowiednią zaślepkę montowaną na zaworze, która zabezpiecza przed wyciekiem gazu oraz folię termokurczliwą, która pełni funkcję plomby gwarantującej, że butla jest napełniona.

W jakich miejscach można napełnić butle gazem?

Butle gazowe 11 kg oraz zbiorniki gazowe turystyczne można napełnić między innymi w specjalistycznych rozlewniach gazu, dostarczając do nich swój pusty zbiornik. Bardziej łatwiejszym sposobem jest natomiast wymiana nienapełnionej butli na napełnioną w miejscach wymiany butli dostępnych także na wielu stacjach benzynowych. W takiej sytuacji koszt napełnienia butli wynosi wyłącznie koszt umieszczonego się w niej gazu.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności