Strona główna » Gazownia Wadowice » Butle gazowe Wadowice

Butle gazowe Wadowice

Na ile wystarcza butla gazowa?

To na jak długo wystarcza butla gazowa, zależy od wielu czynników. Wyróżnić spośród nich należy przede wszystkim pojemność butli. Im jest ona większa, tym dłużej można z niej wobec tego korzystać. Oprócz tego czas użytkowania butli gazowej zależy też od tego, w jakim celu jest ona stosowana oraz wydajności urządzeń zasilanych z jej wykorzystaniem. Standardowe butle gazowe 11 kg, wykorzystywane w kuchenkach gazowych w gospodarstwach domowych wystarczają zazwyczaj na około miesiąc gotowania z wykorzystaniem gazu umieszczonego w nich.

Jak transportować butle gazowe?

Podczas zakupu butli gazowej należy zwrócić uwagę dodatkowo o jej bezpieczny przewóz we właściwy sposób. Wobec tego butle gazowe do domu i turystyczne powinny być transportowane jedynie w pozycji pionowej, zaworem skierowanym w górę. Sama butla powinien być natomiast chroniony przed przemieszczaniem się po wnętrzu samochodu. Nie powinno się natomiast transportować butli gazowych w bagażnikach, gdyż narażone są one w nich na samoistne przemieszczanie się. Pełne butle po przewiezieniu muszą być przechowywane w niezawilgoconym, zacienionym pomieszczeniu, w pionie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności