Strona główna » Gazownia Uniejów » Gaz płynny Uniejów

Gaz płynny Uniejów

Czy montaż zbiornika na gaz płynny wymaga pozwolenia na budowę?

W przypadku montażu zbiornika na płynne paliwo gazowe, którego pojemność nie jest większa niż 7 m3 nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę. Nie znaczny to jednak, że może być on zamontowany bez jakichkolwiek formalności. Niezbędne jest zgłoszenie tego typu inwestycji w Starostwie Powiatowym, z wykorzystaniem właściwego formularza. Druk musi posiadać takie elementy jak: projekt techniczny sporządzony przez projektanta i zweryfikowany z rzeczoznawcą do spraw ochrony przeciwpożarowej, oświadczenie o prawie do dysponowania działką w celach budowlanych. Brak odpowiedzi pisemnej przez 21 dni oznacza tak zwaną milczącą zgodę i umożliwia przeprowadzenie montowania zbiornika na gaz płynny.

Jak skontrolować stan gazu w zbiorniku na gaz płynny?

Wszelkie zbiorniki na płynne paliwo gazowe wyposażone są w specjalistyczne poziomowskazy, które umożliwiają w bezproblemowy i szybki sposób skontrolować poziom zatankowania zbiornika wskazany w procentach. Poziomowskaz zlokalizowany jest najczęściej na zbiornikach w pobliżu zaworu bezpieczeństwa. W wielu sytuacjach wskazywane przez nie wskazania napełnienia zbiornika wyróżnione są także czerwonym kolorem od około 20%, który oznacza konieczność złożenia zamówienia na dostawę gazu. W przypadku, gdy po zamontowaniu zbiornika jest od przyłączony do systemu telemetrycznego, stan jego napełnienia można z kolei sprawdzić zdalnie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności