Strona główna » Gazownia Trzebiatów » Gaz LPG Trzebiatów

Gaz LPG Trzebiatów

Jakie wymogi musi spełniać zbiornik LPG montowany w samochodach?

Butle gazowe montowane w pojazdach nazywane także jako zbiorniki gazu są jednym z najważniejszych elementów instalacji gazowej w pojazdach. W związku z tym koniecznie powinny one spełniać specjalne wymogi. Podstawową jest homologacja zbiornika LPG, bez której auto nie może poruszać się po drogach. Jej termin ważności równy jest 10 lat. Dodatkowo zbiornik na gaz zamontowany w samochodzie zgodnie z polskimi wymogami musi koniecznie być odebrany przez TDT.

Czemu właściwa jakość gazu LPG jest tak istotna?

Paliwo gazowe LPG o niewłaściwej jakości to jedno z najpowszechniejszych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem doprowadzić do problemów z zasilanymi nim urządzeniami oraz ich przedwczesną awarię. Oprócz tego złej jakości gaz LPG przyczynia się również do mniej ekonomicznego spalania. W związku z tym doprowadza to więc do strat wynikających z konieczności kupowania jego większej ilości. W związku z tym tak ważne jest, aby zbiornik LPG był napełniany wyłącznie odpowiedniej jakości gazem, który oferują zweryfikowani dostawcy. Odpowiedniej jakości gaz LPG powinien gwarantować około 13 kWh ciepła podczas godziny jego spalania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności