Strona główna » Gazownia Tłuszcz » Gaz LPG Tłuszcz

Gaz LPG Tłuszcz

Jakie wymogi musi spełniać zbiornik LPG montowany w samochodach?

Butle gazowe montowane w pojazdach określane także jako zbiorniki gazu są jednym z głównych części instalacji gazowej w autach. Wobec tego koniecznie muszą one spełniać specjalne wymogi. Podstawową jest homologacja zbiornika LPG, bez której pojazd nie może jeździć po drogach. Jej termin ważności równy jest 10 lat. Oprócz tego zbiornik na gaz zamontowany w aucie zgodnie z krajowymi wymogami musi koniecznie być odebrany przez TDT.

Czemu właściwa jakość gazu LPG jest tak ważna?

Gaz LPG o złej jakości to jedno z największych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem prowadzić do problemów z zasilanymi nim urządzeniami oraz ich przedwczesną awarię. Dodatkowo niewłaściwej jakości gaz LPG przyczynia się także do większego spalania. W efekcie doprowadza to więc do strat wynikających z konieczności kupowania jego większej ilości. W związku z tym tak ważne jest, aby zbiornik LPG był napełniany jedynie właściwej jakości gazem, który sprzedają zweryfikowani dostawcy. Właściwej jakości gaz LPG powinien zapewniać mniej więcej 13 kWh energii cieplnej podczas godziny jego spalania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności