Strona główna » Gazownia Tarnowskie Góry » Butle gazowe Tarnowskie Góry

Butle gazowe Tarnowskie Góry

W jakim celu mogą być stosowane butle gazowe?

Pomimo,że butle gazowe są kojarzone głównie z wykorzystywaniem w kuchenkach na gaz w gospodarstwach domowych, oferowany w nich gaz może być używany na kilka różnorodnych sposobów. Butle gazowe 11 kg to zbiorniki doskonale sprawdzające się także w ogrzewaczach gazowych i grillach, stosowane są one również do napędzania wózków widłowych oraz cięcia metali. Za ich pomocą zasilane są także grzejniki na butle gazowe oraz nagrzewnice i parasole.

Jaki rodzaj gazu znajduje się w butlach gazowych do domu?

Butle gazowe do domu tankowane są dwoma odmianami gazu. Jeden z nich to propan-butan, który jest gazem bezbarwnym o wyróżniającym go wyraźnie odczuwalnym zapachu. Ma on temperaturę wrzenia od -45 oC do -0,5 oC. Drugi z nich to natomiast czysty propan, który bardzo dobrze sprawdza się w sytuacji używania butli gazowej w ujemnych temperaturach. Jeśli chodzi z kolei o koszt butli 11 kg, wersje tankowane mieszanką propanu i butanu są nieznacznie tańsze od wersji napełnianych wyłącznie propanem..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności