Strona główna » Gazownia Szczuczyn » Gaz płynny Szczuczyn

Gaz płynny Szczuczyn

Formalności związane z montażem zbiornika na płynne paliwo gazowe

Wykonując montaż zbiornika na gaz płynny na działce, należy wiedzieć o paru formalnościach. Tego rodzaju inwestycja wymaga projektu i pozwolenia na budowę wydanego przez właściwe dla miejscowości montażu zbiornika starostwo powiatowe lub jej zgłoszenia. Sam montaż zbiornika na gaz płynny polega natomiast na wykonaniu wykopów w przypadku modelu podziemnego lub zamontowania płyty fundamentowej przy wyborze modelu naziemnego. Po wykonaniu montażu zbiornika trzeba bezwzględnie wykonać także jego odbiór, który wykonywany jest przez Urząd Dozoru Technicznego.

Ile trzeba zapłacić za zamontowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe?

Montaż zbiornika na gaz płynny to inwestycja, w której skład wiele różnych kosztów. Główny z nich to kwota zakupu zbiornika na płynne paliwo gazowe, która jest równa w przypadku modelu o pojemności 2700 litrów około 7000 zł. Poza tym do ceny zakupu zbiornika na płynne paliwo gazowe trzeba także doliczyć między innymi: transport zbiornika, sporządzenie projektu instalacji gazowej zewnętrznej oraz wewnętrznej, stworzenie płyty fundamentowej, montaż zbiornika wraz z jego sprawdzeniem, wykonanie instalacji uziemiającej, wykonanie dokumentacji niezbędnej do przeprowadzenia odbioru przez Urząd Dozoru Technicznego. Finalny koszt montażu zbiornika na gaz płynny wynosi w związku z tym około 16 000 złotych. Ekonomiczniejszą opcją jest z kolei wybranie wydzierżawienia zbiornika na płynne paliwo gazowe, którą oferuje wielu jego sprzedawców..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności