Strona główna » Gazownia Szczuczyn » Butle gazowe Szczuczyn

Butle gazowe Szczuczyn

Jak transportować butle gazowe?

Planując zakup butli gazowej warto zwrócić uwagę również o jej bezpieczny transport w odpowiedni sposób. Wobec tego butle gazowe do gospodarstwa domowego oraz turystyczne mogą być transportowane wyłącznie w pozycji pionowej, zaworem skierowanym do góry. Sama butla powinien być natomiast zabezpieczony przed przewróceniem się po wnętrzu samochodu. Nie należy z kolei przewozić butli gazowych w bagażnikach, gdyż narażone są one w nich na samoistne przemieszczanie się. Pełne butle po przetransportowaniu powinny być składowane w suchym, pozbawionym bezpośredniego działania promieni słonecznych pomieszczeniu, w pozycji pionowej.

Na jak długo wystarcza butla gazowa?

To na jak długo wystarcza butla gazowa, uzależnione jest od różnorodnych czynników. Wymienić wśród nich należy przede wszystkim pojemność butli. Im jest ona większa, tym przez dłuższy czas można z niej wobec tego korzystać. Dodatkowo okres wykorzystywania butli gazowej uzależniony jest też od tego, w jaki sposób jest ona wykorzystywana oraz wydajności urządzeń zasilanych za jej pomocą. Najpopularniejsze butle gazowe 11 kg, używane w kuchenkach gazowych w gospodarstwach domowych wystarczają zazwyczaj na mniej więcej miesiąc przygotowywania posiłków z wykorzystaniem gazu umieszczonego w nich..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności