Strona główna » Gazownia Świnoujście » Gaz LPG Świnoujście

Gaz LPG Świnoujście

Jaka jest cena paliwa gazowego LPG?

Aktualne wzrosty cen gazu spowodowane niestabilną sytuacją gospodarczą na świecie nie ominęły również paliwa gazowego LPG. Cena gazu LPG w 2022 roku wzrosła z około 2 zł za litr do 3,50 zł za litr. Zdaniem różnorodnych specjalistów to jednak nie koniec wzrostów cen dla osób ogrzewających swoje budynki z zastosowaniem paliwa gazowego LPG. Ceny paliwa gazowego LPG nie są regulowane przez Urząd Regulacji Energetyki. W związku z tym na to, wpływ na to, jak one się kształtują, ma wyłącznie sytuacja gospodarcza na rynkach. Sposobem na mniejsze koszty podczas zakupów gazu LPG jest na przykład tankowanie go poza okresem grzewczym, kiedy jego cenniki są mniejsze.

Jak tankować butle LPG?

W trakcie tankowania butli LPG należy głównie zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. W okolicy nie powinny w związku z tym występować się jakiekolwiek źródła ognia. Poprawne tankowanie paliwa gazowego LPG polega z kolei na tankowaniu zbiornika jedynie do 85% jego wielkości. Pozostawiona przestrzeń zapewni miejsce dla gazu, który pod wpływem zmiany temperatur może zwiększać własną objętość. Po przeprowadzeniu napełniania zbiornika trzeba także skontrolować, czy jest on w pełni szczelny..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności