Strona główna » Gazownia Świętokrzyskie » Gaz płynny Świętokrzyskie

Gaz płynny Świętokrzyskie

Czy ogrzewanie na gaz płynny się opłaca?

Pomimo tego, że ceny gazu płynnego wciąż rosną ogrzewanie gospodarstw domowych i przedsiębiorstw za pomocą tego paliwa wciąż jest o wiele bardziej opłacalne od, między innymi ogrzewania olejem opałowym. Wybranie płynnego gazu do ogrzewania domów umożliwia w związku z tym zaoszczędzić nawet do 30% w przypadku długofalowych inwestycji. Poza tym płynne paliwo gazowe wliczany jest do paliw ekologicznych, które nie wytwarzają sadzy, a co za tym idzie, umożliwiają zmniejszyć konieczność oczyszczania przewodów kominowych czy urządzeń grzewczych. Ogrzewanie budynku lub przedsiębiorstwa płynnym paliwem gazowym nie wymaga także posiadania odpowiedniej kotłowni.

Zbiornik na gaz płynny, naziemny czy podziemny?

Planując montaż zbiornika na gaz płynny, trzeba dokonać wyboru dotyczącego jego rodzaju. Wobec tego naziemny zbiornik na płynne paliwo gazowe to właściwe rozwiązanie w przypadku gdy teren wokół domu jest odpowiednio duża, jego plusami jest łatwy montaż i stosunkowo niska cena. Natomiast w przypadku, kiedy wielkość posesji jest zbyt mała na montaż takiego modelu zbiornika, należy wybrać rodzaj podziemny, który, choć jest droższy, prezentuje się także estetyczniej w otoczeniu domu.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności