Strona główna » Gazownia Suwałki » Dostawcy gazu Suwałki

Dostawcy gazu Suwałki

Od czego zależy cena gazu?

Wielkość faktur za paliwo gazowe zależy od kilku różnorodnych czynników. Podstawowe z nich to ilość poboru gazu ziemnego w określonym okresie rozliczeniowym oraz grupa taryfowa, do jakiej przypisany jest klient przez sprzedawcę paliwa gazowego. Wobec tego największe faktury za paliwo gazowe płacą właściciele gospodarstw domowych, którzy używają go do ogrzewania budynku, z kolei najniższe stosujący go do gotowania na kuchenkach. Poza tym warto także wspomnieć, że finalna cena gazu uzależniona jest także od dodatkowych opłat obowiązujących u określonego dostawcy gazu. Zaliczyć do nich można na przykład opłaty taryfowe opłatę abonamentową za sprzedaż gazu oraz opłaty handlowe.

Jak zmienić dostawcę paliwa gazowego w 4 prostych krokach?

Planując zmienić dostawcę gazu, wystarczą jedynie 4 proste kroki. Pierwszy z nich polega na znalezieniu odpowiedniej oferty nowego sprzedawcy, która będzie korzystna zarówno pod względem ceny zakupu gazu, jak i innych elementów zawartej umowy. Później wystarczy podpisać umowę z nowym sprzedawcą gazu oraz zadbać o jego upoważnienie, za sprawą którego będzie on mógł wypowiedzieć umowę z poprzednim sprzedawcą oraz załatwić wszelkie formalności. Trzeci krok to wypowiedzenie poprzedniej umowy i powiadomienie o tym OSD gazu. Cała procedura zakańcza się natomiast uregulowaniem należności ze starą firmą i zapłaceniem faktur, a kolejne rachunki będą już przesyłane przez nowego sprzedawcę paliwa gazowego..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności