Strona główna » Gazownia Sulmierzyce » Gaz płynny Sulmierzyce

Gaz płynny Sulmierzyce

Czy montaż zbiornika na płynne paliwo gazowe wymaga pozwolenia na budowę?

Podczas montowania zbiornika na gaz płynny, którego wielkość nie jest większa niż 7 m3 nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę. Nie oznacza to jednak, że może być on zamontowany bez żadnych formalności. Wymagane jest zgłoszenie tego rodzaju inwestycji w Starostwie Powiatowym, za pomocą właściwego wniosku. Dokument musi posiadać takie dokumenty jak: projekt techniczny wykonany przez projektanta i zweryfikowany z rzeczoznawcą do spraw ochrony przeciwpożarowej, oświadczenie o prawie do dysponowania działką w celach budowlanych. Brak odpowiedzi na piśmie w ciągu 21 dni jest równoznaczne z tak zwaną milczącą zgodę i umożliwia przeprowadzenie montowania zbiornika na płynne paliwo gazowe.

Jak skontrolować stan gazu w zbiorniku na płynne paliwo gazowe?

Wszelkie zbiorniki na gaz płynny wyposażone są w specjalne poziomowskazy, które umożliwiają w bezproblemowy i szybki sposób skontrolować poziom zatankowania zbiornika wyrażony w procentach. Poziomowskaz umieszczony jest zazwyczaj na zbiornikach w pobliżu zaworu bezpieczeństwa. W wielu sytuacjach wyrażone przez nie wartości napełnienia zbiornika oznaczone są także czerwonym kolorem od około 20%, który oznacza konieczność złożenia zamówienia na dostawę gazu. W sytuacji, kiedy po zamontowaniu zbiornika jest od podłączony do systemu telemetrycznego, stan jego zapełnienia można z kolei sprawdzić zdalnie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności