Strona główna » Gazownia Solec nad Wisłą

Gazownia Solec nad Wisłą

Czym zajmuje się Polska Spółka Gazownictwa?

PSG należy do spółek Grupy Kapitałowej PGNiG i jednocześnie Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w Polsce. Jej działalność opiera się w związku z tym na dostarczaniu paliwa gazowego siecią dystrybucyjną do klientów, a również sieci innych sprzedawców gazu. PSG zajmuje się również konserwowaniem i remontami sieci gazowej oraz jej elementów, przeprowadzaniem pomiarów jakości gazu ziemnego i jego ilości zużycia.

Jak obliczyć szacunkowe zużycie gazu?

Żeby obliczyć orientacyjne zużycie gazu, można skorzystać z kalkulatora, który gazownia udostępnia online. Wystarczy podać w nim rodzaj gazu, który jest dostarczany do nieruchomości oraz sumę mocy urządzeń gazowych wyrażoną w kW. Obliczenia automatycznie wskazują największy godzinowy pobór paliwa gazowego w metrach sześciennych w ciągu godziny. Wykonywane są one natomiast na bazie założenia, że podane urządzenia mają sprawność na poziomie mniej więcej 90%.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności