Strona główna » Gazownia Sochaczew » Gaz LPG Sochaczew

Gaz LPG Sochaczew

Jaki jest cennik paliwa gazowego LPG?

Aktualne wzrosty cen gazu wywołane niestabilną sytuacją gospodarczą na świecie nie ominęły również paliwa gazowego LPG. Cena paliwa gazowego LPG w 2022 roku wzrosła z około 2 zł za litr do 3,50 zł za litr. Zdaniem różnorodnych ekspertów to jednak nie koniec podwyżek dla osób ogrzewających swoje nieruchomości z wykorzystaniem paliwa gazowego LPG. Ceny paliwa gazowego LPG nie są kontrolowane przez Urząd Regulacji Energetyki. Wobec tego na to, oddziaływanie na to, jak one się kształtują, ma jedynie rynek. Metodą na oszczędności przy zakupie gazu LPG jest między innymi kupowanie go poza okresem grzewczym, kiedy jego ceny są mniejsze.

W jaki sposób napełniać butle LPG?

W trakcie tankowania butli LPG trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. W pobliżu nie powinny wobec tego występować się żadne źródła ognia. Prawidłowe tankowanie gazu LPG polega z kolei na napełnieniu zbiornika jedynie do 85% jego pojemności. Wolna przestrzeń zapewni miejsce dla gazu, który w wyniku zmiany temperatur może zmieniać własną objętość. Po wykonaniu tankowania zbiornika trzeba również zweryfikować, czy jest on w pełni szczelny..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności