Strona główna » Gazownia Sobótka » Dostawcy gazu Sobótka

Dostawcy gazu Sobótka

Czym różni się dostawca gazu ziemnego od dystrybutora?

W Polsce usługi dystrybucji oraz sprzedaży gazu ziemnego mogą być wykonywane przez dwie odrębne firmy. Wymaga to wyłącznie podpisania dwóch oddzielnych umów z różnorodnymi firmami. Wobec tego w przypadku gazu ziemnego wyróżnić można dystrybutora, którym jest w naszym kraju jedynie Polska Spółka Gazownictwa należąca do spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Dystrybutor paliwa gazowego określany także jako Operator Systemu Dystrybucyjnego odpowiedzialny jest za realizację przyłączy gazowych, dbanie o jakość i sprawność infrastruktury przesyłowej oraz jej konserwację. W odróżnieniu od dostawcy paliwa gazowego OSD nie można zmienić. Jest on na stałe przypisany do danego obszaru. Natomiast dostawca gazu ziemnego to firma, którą można wybrać samodzielnie, świadcząca usługi sprzedaży gazu kupowanego po cenach hurtowych od producentów.

Kiedy zmiana dostawcy gazu ziemnego jest najbardziej opłacalna?

Zmiana sprzedawcy paliwa gazowego na tańszego umożliwia na zmniejszenie faktur za gaz nawet o kilkadziesiąt złotych w ciągu miesiąca. Najwięcej oszczędzić mogą natomiast odbiorcy, którzy mają wysokie zużycie w ciągu miesiąca gazu ziemnego, gdyż używają go do między innymi ogrzewania nieruchomości. Nie znaczny to jednak, że stosując gaz do przygotowywania posiłków na kuchence, nie warto zmienić sprzedawcy gazu. W każdym przypadku opcja ta pozwala bowiem na zmniejszenie za niego faktur..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności