Strona główna » Gazownia Ślesin » Gaz płynny Ślesin

Gaz płynny Ślesin

Czy zamontowanie zbiornika na gaz płynny wymaga pozwolenia na budowę?

Podczas montowania zbiornika na gaz płynny, którego pojemność nie jest większa niż 7 m3 nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę. Nie oznacza to jednak, że może być on montowany bez jakichkolwiek formalności. Niezbędne jest zgłoszenie tego rodzaju inwestycji w Starostwie Powiatowym, z wykorzystaniem właściwego wniosku. Wniosek powinien posiadać takie dokumenty jak: projekt techniczny wykonany przez projektanta i skonsultowany z rzeczoznawcą ds. ochrony ppoż., oświadczenie o prawie do dysponowania działką w celach budowlanych. Brak odmowy na piśmie w ciągu 21 dni oznacza tak zwaną milczącą zgodę i pozwala przeprowadzenie montażu zbiornika na płynne paliwo gazowe.

Ile trzeba zapłacić za zamontowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe?

Zamontowanie zbiornika na gaz płynny to inwestycja, na którą składa się wiele różnych wydatków. Główny z nich to cena zakupu zbiornika na płynne paliwo gazowe, która jest równa w przypadku modelu o pojemności 2700 litrów około 7000 zł. Poza tym do ceny zakupu zbiornika na płynne paliwo gazowe należy także doliczyć na przykład: przetransportowanie zbiornika, sporządzenie projektu instalacji gazowej zewnętrznej i wewnętrznej, wykonanie płyty fundamentowej, zamontowanie zbiornika wraz z jego sprawdzeniem, wykonanie instalacji uziemiającej, wykonanie dokumentacji potrzebnej do wykonania odbioru przez UDT. Łączny koszt montażu zbiornika na płynne paliwo gazowe wynosi w związku z tym około 16 000 złotych. Ekonomiczniejszą opcją jest natomiast wybranie dzierżawy zbiornika na płynne paliwo gazowe, którą oferuje większość jego sprzedawców..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności