Strona główna » Gazownia Sława » Butle gazowe Sława

Butle gazowe Sława

Jak podłączyć butlę gazową w odpowiedni sposób?

By podłączyć butlę gazową do kuchenki lub innego urządzenia trzeba najpierw zdjąć plombę foliową z zaworu, która gwarantuje, że zbiornik jest pełen, a następnie zerwać plastikową zaślepkę. W trakcie wykonywania tego zawór butli powinien być stale zamknięty. Przed mocowaniem reduktora do zaworu warto także zweryfikować, czy uszczelka znajdująca się przy wylocie w butli jest w prawidłowych stanie, w sytuacji, kiedy jest ona przerwana, trzeba się z kolei skontaktować z dostawcą butli. Po zamontowaniu reduktora na zaworze butli z gazem należy już wyłącznie odkręcić go wykonując pojedynczy obrót we właściwym kierunku.

Czym różnią się między sobą butle gazowe turystyczne od standardowych?

Butle gazowe turystyczne od standardowych butli gazowych do domu różnią się przede wszystkim swoją wielkością. Najczęściej oferowane są one w wersjach mających wagę 2 kg, 3 kg lub 5 kg. Najpopularniejsze z nich to z kolei butle turystyczne 5 kg, która mogą być stosowane zarówno do gotowania na kuchenkach turystycznych, jak i ogrzewania pomieszczeń oraz kamperów z wykorzystaniem grzejnika zasilanego przez butle z gazem. Najczęściej turystyczne butle gazowe wypełniane są mieszaniną propan-butan. Ich mała masa i rozmiar ułatwia z kolei wykorzystywanie ich na urlopie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności