Strona główna » Gazownia Śląskie » Butle gazowe Śląskie

Butle gazowe Śląskie

Gdzie można napełnić butle gazem?

Zbiorniki gazowe 11 kg oraz zbiorniki gazowe turystyczne można napełnić na przykład w specjalnych rozlewniach gazu, przynosząc do nich własny nienapełniony zbiornik. Bardziej prostszym sposobem jest z kolei wymiana nienapełnionej butli na pełną w miejscach wymiany butli znajdujących się również na wielu stacjach benzynowych. W takiej sytuacji koszt napełnienia butli wynosi wyłącznie koszt znajdującego się w niej gazu.

W jaki sposób rozpoznać właściwie napełnioną butle z gazem?

Odpowiednio napełnioną butlę gazową można rozpoznać po kilku elementach. Każde z nich muszą wobec tego mieć tabliczkę znamionową, na której wskazywane są informacje donoszące się do ciężaru netto butli gazowej, maksymalnej ilości znajdującego się w niej gazu i terminu legalizacji zbiornika. Poprawnie napełniona butla powinna być też wyposażone w naklejkę nazywaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której wskazywane są dane o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiedzialnej za tankowanie butli gazowej. Dodatkowo wszystkie kupowane butle obowiązkowo powinny posiadać specjalną zaślepkę umieszczoną na zaworze, która chroni przed ulatnianiem się gazu i folię termokurczliwą, która jest swoistego rodzajem plomby gwarantującej, że butla jest pełna.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności