Strona główna » Gazownia Siedlce » Gaz płynny Siedlce

Gaz płynny Siedlce

Co to jest gaz płynny LPG?

Gaz płynny LPG, którego nazwa pochodzi od angielskiego określenia Liquefied Petroleum Gas jest skroploną, płynną postacią mieszanki propanu i butanu lub wyłącznie propanu. Jego skład chemiczny jest z kolei zbliżony do gazu ziemnego. Za sprawą tego cechuje się on dużą możliwością użytkowania. Płynne paliwo gazowe mieszanina propanu i butanu może być stosowany w związku z tym między innymi do ogrzewania domów, napędzania aut (auto gaz), procesów w branży przemysłowej. Gaz płynny LPG swoją płynną formę przyjmuje pod niskim ciśnieniem, w związku z tym może być on przechowywany w dużych ilościach z wykorzystywaniem niewielkich zbiorników lub butli.

Ile gazu powinno się tankować do zbiorników na gaz płynny?

Podczas napełniania zbiornika na płynne paliwo gazowe, ilość paliwa nie może przekraczać 85% pojemności zbiornika. 15% pozostałej przestrzeni w zbiorniku zapewnia poduszkę powietrzną, która w przypadku zmieniania się objętości płynnego paliwa gazowego spowodowanego poprzez zmiany temperatury nie będzie miała wpływu na działanie całej instalacji gazowej. Wobec tego powszechnie stosowane zbiorniki o pojemności 2700 litra najlepiej, aby były tankowane maksymalnie 2300 litrami gazu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności