Strona główna » Gazownia Serock » Gaz LPG Serock

Gaz LPG Serock

W jaki sposób tankować butle LPG?

W trakcie tankowania butli LPG trzeba głównie zadbać o bezpieczeństwo. W pobliżu nie mogą wobec tego znajdować się jakiekolwiek źródła ognia. Poprawne tankowanie gazu LPG polega natomiast na napełnieniu zbiornika wyłącznie do 85% jego pojemności. Pozostała przestrzeń zagwarantuje miejsce dla gazu, który pod wpływem zmieniających się temperatur może zwiększać swoją objętość. Po przeprowadzeniu napełniania zbiornika trzeba również sprawdzić, czy jest on całkowicie szczelny.

Jaka jest cena gazu LPG?

Aktualne podwyżki cen gazu spowodowane niestabilną sytuacją gospodarczą na świecie nie ominęły również gazu LPG. Cena paliwa gazowego LPG w 2022 roku wzrosła z mniej więcej 2 zł za litr do 3,50 zł za litr. Zdaniem wielu specjalistów to jednak nie koniec podwyżek dla osób ogrzewających swoje nieruchomości z wykorzystaniem paliwa gazowego LPG. Ceny paliwa gazowego LPG nie są regulowane przez Urząd Regulacji Energetyki. W związku z tym na to, wpływ na to, jak one się kształtują, ma wyłącznie rynek. Rozwiązaniem na oszczędności podczas zakupów paliwa gazowego LPG jest na przykład tankowanie go poza okresem grzewczym, kiedy jego cenniki są niższe..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności