Strona główna » Gazownia Sanok » Gaz LPG Sanok

Gaz LPG Sanok

Jaka jest cena gazu LPG?

Aktualne podwyżki cen gazu spowodowane niestabilną sytuacją gospodarczą na świecie nie ominęły również paliwa gazowego LPG. Cena gazu LPG w 2022 roku wzrosła z mniej więcej 2 zł za litr do 3,50 zł za litr. Zdaniem różnych ekspertów to jednak nie koniec wzrostów cen dla osób ogrzewających swoje gospodarstwa domowe z zastosowaniem paliwa gazowego LPG. Ceny paliwa gazowego LPG nie są kontrolowane przez URE. Wobec tego na to, oddziaływanie na to, jak one się kształtują, ma jedynie rynek. Metodą na mniejsze koszty podczas zakupów paliwa gazowego LPG jest między innymi kupowanie go poza okresem grzewczym, kiedy jego cenniki są mniejsze.

Jak napełniać butle LPG?

Podczas napełniania butli LPG należy głównie zadbać o bezpieczeństwo. W pobliżu nie powinny wobec tego znajdować się jakiekolwiek źródła ognia. Poprawne tankowanie gazu LPG polega natomiast na napełnieniu zbiornika jedynie do 85% jego pojemności. Wolna przestrzeń zapewni miejsce dla gazu, który pod wpływem zmieniających się temperatur może zmieniać własną objętość. Po przeprowadzeniu napełniania zbiornika należy także skontrolować, czy jest on całkowicie szczelny..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności