Strona główna » Gazownia Sanok » Gaz płynny Sanok

Gaz płynny Sanok

Główne różnice pomiędzy gazem płynnym a ziemnym?

Pomimo,że gaz ziemny oraz płynne paliwo gazowe LPG zaliczane są do tej samej grupy węglowodorów, dzieli je sporo różnic. Przede wszystkim gaz płynny mieszanina propanu i butanu to gaz cięższy od powietrza około o dwa razy, z kolei gaz ziemny jest od niego prawie o połowę lżejszy. Kwestia ta ma wobec tego wpływ na możliwość transportowania i magazynowania tych gazów. Gaz ziemny wymaga budowy rurociągów, z kolei gaz płynny może być magazynowany w dużych ilościach z wykorzystaniem niewielkich zbiorników na płynne paliwo gazowe.

Jak często trzeba wykonywać przegląd naziemnego zbiornika na płynne paliwo gazowe?

Właściciele posiadający zamontowany zbiornik na płynne paliwo gazowe muszą obowiązkowo raz na 2 lata przeprowadzać jego przegląd zewnętrzny. Podczas takiego badania sprawdzany jest: stan techniczny zbiornika, stan techniczny zaworów bezpieczeństwa. Oprócz tego każdy zbiornik naziemny musi również bezwzględnie co 10 lat przejść rewizję wewnętrzną. Badanie to polega na skontrolowaniu ścian zbiornika oraz jego wzmocnień. Raz na 10 lat musi być również wykonana próba ciśnieniowa zbiornika. Wszelkie badania techniczne zbiorników na płynne paliwo gazowe są realizowane przez Urząd Dozoru Technicznego..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności