Strona główna » Gazownia Sanok » Butle gazowe Sanok

Butle gazowe Sanok

Do czego mogą być używane butle gazowe?

Pomimo,że butle gazowe są kojarzone głównie z wykorzystywaniem w kuchenkach na gaz w gospodarstwach domowych, dostępny w nich gaz może być wykorzystywany na kilka różnorodnych sposobów. Butle gazowe 11 kg to rozwiązanie doskonale sprawdzające się również w ogrzewaczach gazowych oraz grillach, wykorzystywane są one także do zasilania wózków widłowych lub obróbki metalu. Za ich pomocą zasilane są także grzejniki na butle gazowe i nagrzewnice i parasole.

Jak podłączyć butlę gazową w bezpieczny sposób?

Żeby podłączyć butlę gazową do kuchenki lub innego urządzenia należy w pierwszej kolejności zdemontować plombę foliową z zaworu, która gwarantuje, że zbiornik jest napełniony, a następnie zdemontować wykonaną z tworzywa sztucznego zaślepkę. W tym czasie zawór butli powinien być stale zamknięty. Przed zamontowaniem reduktora do zaworu należy także sprawdzić, czy uszczelka umiejscowiona przy wylocie w butli jest we właściwym stanie, w przypadku, gdy jest ona sparciała, trzeba się natomiast skontaktować z dostawcą butli. Po zamocowaniu reduktora na zaworze butli z gazem należy już jedynie otworzyć go poprzez pojedynczy obrót we właściwym kierunku..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności