Strona główna » Gazownia Sanniki » Gaz LPG Sanniki

Gaz LPG Sanniki

Czemu właściwa jakość gazu LPG jest tak ważna?

Gaz LPG o nieodpowiedniej jakości to jedno z najpowszechniejszych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem prowadzić do problemów z zasilanymi nim sprzętami oraz ich wcześniejszą awarię. Dodatkowo nieodpowiedniej jakości gaz LPG przyczynia się również do mniej ekonomicznego spalania. Finalnie przyczynia się on więc do większych wydatków wynikających z konieczności kupowania jego większej ilości. Wobec tego tak ważne jest, aby zbiornik LPG był napełniany jedynie właściwej jakości gazem, który dostarczają zweryfikowani sprzedawcy. Właściwej jakości gaz LPG powinien zapewniać mniej więcej 13 kWh ciepła podczas godziny jego spalania.

Jakie wymogi musi spełniać zbiornik LPG montowany w samochodach?

Butle gazowe montowane w pojazdach określane także jako zbiorniki gazu są jednym z głównych elementów instalacji gazowej w pojazdach. Wobec tego obowiązkowo muszą one spełniać specjalne normy. Podstawową jest homologacja zbiornika LPG, bez której pojazd nie może poruszać się po drogach. Jej ważność wynosi 10 lat. Oprócz tego zbiornik na paliwo gazowe montowany w pojeździe zgodnie z polskimi wymogami musi koniecznie być odebrany przez TDT..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności