Strona główna » Gazownia Sanniki » Gaz płynny Sanniki

Gaz płynny Sanniki

W jaki sposób może być rozliczany płynne paliwo gazowe ze zbiornika?

W sytuacji zamontowanego zbiornika na gaz płynny, do którego regularnie dostarczany jest gaz przez wybranego sprzedawcę, zazwyczaj można wybrać jeden z dwóch rodzajów płatności. Pierwszy z nich opiera się na opłacaniu całości dostaw gazu płynnego, po napełnieniu zbiornika. Drugi to z kolei system telemetryczny, który z wykorzystaniem licznika gazu zlicza zużycie gazu. Na podstawie tych danych następnie raz na dostarczana jest faktura obejmująca wyłącznie bieżące zużycie paliwa.

Ile gazu powinno być się w zbiorniku na płynne paliwo gazowe?

Odpowiednie i całkowicie bezpieczne funkcjonowanie instalacji gazowych zasilanych gazem płynnym ze zbiorników zależy jest od jego właściwego stanu. W związku z tym zbiornik na gaz płynny może być zatankowany co najwyżej do 85% własnej pojemności, tak by pozostałe 15% stanowiło powietrze. Minimalna ilość gazu w zbiorniku nie powinna z kolei być niższa niż 25%. W szczególności w miesiącach zimowych, gdy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, gdyż mniej niż 25% płynnego paliwa gazowego w zbiorniku wytraca zdolność odparowywania i swoje parametry grzewcze..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności