Strona główna » Gazownia Sandomierz » Dostawcy gazu Sandomierz

Dostawcy gazu Sandomierz

W jaki sposób zmienić sprzedawcę gazu do domu?

Chcąc zmienić sprzedawcę paliwa gazowego do gospodarstwa domowego, trzeba głównie pamiętać, że rozwiązanie to jest całkowicie darmowe. Sama procedura zmiany sprzedawcy paliwa gazowego na nową, lepszą firmę opiera się natomiast na paru prostych etapach. W zależności od wybranego sposobu może być ona przeprowadzona samodzielnie lub z wykorzystaniem udzielonego nowemu dostawcy upoważnienia. Najwięcej czasu w sytuacji zmieniania sprzedawcy gazu zajmuje wobec tego znalezienie odpowiedniej oferty, w której nie tylko koszt gazu ziemnego, ale i pozostałe elementy będą jak najbardziej atrakcyjne.

Jak długo zmiana dostawcy gazu?

Procedura zmiany sprzedawcy paliwa gazowego trwa zazwyczaj około 1 miesiąca. Wpływ na to, ile trwać będzie to czas, ma jednak głównie to, czy umowa ze starym dostawcą gazu może być rozwiązana natychmiast. Niekiedy znajdujące się w niej bowiem podpunkty, wymuszają zaczekanie ze zmianą sprzedawcy gazu do końca umowy ze względu na kary. Oprócz tego w trakcie zmienienia sprzedawcy gazu ziemnego należy także wiedzieć, że Operator Systemu Dystrybucyjnego ma 21 dni na rozpatrzenie dokumentu związanego z tą sprawą..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności