Strona główna » Gazownia Sandomierz » Butle gazowe Sandomierz

Butle gazowe Sandomierz

Czym różnią się butle gazowe turystyczne od klasycznych?

Butle gazowe turystyczne od standardowych butli gazowych do domu różnią się przede wszystkim swoją pojemnością. Zazwyczaj sprzedawane są one w wariatach o wadze 2 kg, 3 kg lub 5 kg. Najuniwersalniejsze z nich to z kolei butle turystyczne 5 kg, która mogą być używane zarówno do przygotowywania posiłków na kuchenkach turystycznych, jak i zapewniania ciepła pomieszczeń oraz kamperów z wykorzystaniem grzejnika na butle z gazem. Najczęściej turystyczne butle gazowe napełniane są mieszaniną propan-butan. Ich mała masa i rozmiar daje możliwość natomiast używanie ich podczas wakacji.

W jaki sposób przewozić butle gazowe?

Planując zakup butli gazowej warto zwrócić uwagę też o jej właściwy transport w odpowiedni sposób. Wobec tego butle gazowe do gospodarstwa domowego oraz turystyczne powinny być transportowane jedynie pionowo, zaworem skierowanym ku górze. Sam zbiornik musi być natomiast zabezpieczony przed przewróceniem się po wnętrzu samochodu. Nie wolno natomiast transportować butli gazowych w bagażnikach, gdyż podatne są one w nich na samoistne przemieszczanie się. Napełnione butle po przewiezieniu powinny być składowane w niezawilgoconym, pozbawionym bezpośredniego działania promieni słonecznych miejscu, w pozycji pionowej..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności