Strona główna » Gazownia Rzgów » Dostawcy gazu Rzgów

Dostawcy gazu Rzgów

Na czym opiera się prognozowane rozliczanie dostaw gazu ziemnego?

Sprzedawcy gazu proponują dla swoich klientów różnorodne metody rozliczeń płatności za dostarczone medium. Jedną z nich jest w związku z tym rozliczenie prognozowane, które jest najpopularniejszą formą rozliczeń. Polega ono na analizach związanych ze zużyciem paliwa gazowego w danym czasie oraz wystawiania na tej bazie rachunków. Jeśli rzeczywiste zużycie gazu jest większe, konieczne jest wykonanie dopłaty. Natomiast w sytuacji mniejszego rzeczywistego zużycia paliwa gazowego, niż w prognozie, powstaje nadpłata, którą można przenieść na poczet przyszłych faktur lub wypłacić za pomocą właściwego dokumentu.

Od czego zależy cena paliwa gazowego?

Wielkość rachunków za gaz uzależniona jest od paru różnych elementów. Podstawowe z nich to wielkość poboru gazu ziemnego w wyznaczonym okresie rozliczeniowym oraz grupa taryfowa, do jakiej przypisany jest odbiorca przez sprzedawcę paliwa gazowego. W związku z tym najwyższe rachunki za paliwo gazowe płacą właściciele gospodarstw domowych, którzy stosują go do ogrzewania lokali, z kolei najmniejsze wykorzystujący go do przygotowywania posiłków na kuchenkach. Oprócz tego warto także wspomnieć, że ostateczna cena gazu ziemnego zależy również od innych opłat obowiązujących u określonego dostawcy gazu. Zaliczyć do nich można między innymi opłaty taryfowe opłatę abonamentową za sprzedaż gazu ziemnego oraz opłaty handlowe..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności