Strona główna » Gazownia Rzeszów » Dostawcy gazu Rzeszów

Dostawcy gazu Rzeszów

Od czego uzależniona jest cena gazu?

Wielkość rachunków za paliwo gazowe uzależniona jest od paru różnorodnych kwestii. Podstawowe z nich to wielkość zużycia gazu ziemnego w danym okresie rozliczeniowym oraz grupa taryfowa, do której przypisany jest odbiorca przez sprzedawcę gazu ziemnego. Wobec tego największe rachunki za paliwo gazowe płacą właściciele domów, którzy stosują go do ogrzewania lokali, z kolei najmniejsze wykorzystujący go do gotowania na kuchenkach. Dodatkowo warto również wspomnieć, że finalna cena gazu uzależniona jest również od innych opłat obowiązujących u określonego sprzedawcy gazu. Wyróżnić wśród nich można między innymi opłaty taryfowe opłatę abonamentową za sprzedaż gazu oraz opłaty handlowe.

Czy warto zmienić dostawcę gazu ziemnego?

Tak samo jak w przypadku rachunków za prąd, faktury za gaz są znaczącą częścią kosztów w domach oraz firmach. Jedną skuteczniejszych opcji na ich zmniejszenie jest w związku z tym zmiana dostawcy gazu na korzystniejszego. Rozwiązanie to pozwala na zaoszczędzenie nawet do kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Dodatkowo proces ten jest niezwykle łatwa i bezproblemowy. Wobec tego poszukując oszczędności, należy wziąć pod uwagę zmianę sprzedawcy gazu ziemnego, którą może przeprowadzić każdy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności