Strona główna » Gazownia Rzepin » Gaz LPG Rzepin

Gaz LPG Rzepin

Czy zamontowanie LPG w pojeździe jest opłacalny?

Zamontowanie LPG w aucie to doskonała metoda na zniwelowanie wydatków eksploatacyjnych. Współcześnie pomimo wciąż występujących podwyżek cen paliwa gazowego LPG stale kosztuje on mniej niż benzyna czy olej napędowy o około 50%. Wobec tego montaż instalacji LPG w samochodzie pozwala wydawać mniej za każdy przejechany kilometr, zwłaszcza w przypadku kiedy miesięcznie jest nim pokonywanych wiele kilometrów. Koszt jej zamontowania zwraca się najczęściej po około roku.

Czym jest gaz LPG?

Gaz LPG to mieszanina gazów ropopochodnych, która ma postać płynną i składowana jest najczęściej w specjalistycznych zbiornikach. Dostępny jest on także w formie butli gazowych o wielu pojemnościach czy jako paliwo do napędzania pojazdów. Określenie LPG jest akronimem angielskiego określenia Liquefied Petroleum Gas, a w naszym kraju gaz LPG jest zazwyczaj mieszanką propanu i butanu. Wyróżniającą cechą gazu LPG jest to, że pod wpływem działania ciśnienia wynoszącego od 6 do 25 bar zmienia się on w postać ciekłą. Dzięki temu jego duże ilości mogą być w prosty sposób magazynowane i transportowane..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności