Strona główna » Gazownia Ryn » Gaz płynny Ryn

Gaz płynny Ryn

Czy zamontowanie zbiornika na gaz płynny wymaga pozwolenia na budowę?

W przypadku montażu zbiornika na gaz płynny, którego pojemność nie przekracza 7 m3 nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę. Nie oznacza to natomiast, że może być on montowany bez żadnych formalności. Konieczne jest zgłoszenie tego typu inwestycji w Starostwie Powiatowym, za pomocą odpowiedniego druku. Dokument powinien zawierać takie dokumenty jak: projekt techniczny sporządzony przez projektanta oraz skonsultowany z rzeczoznawcą do spraw ochrony przeciwpożarowej, oświadczenie o prawie do dysponowania działką w celach budowlanych. Brak reakcji na piśmie w ciągu 21 dni jest równoznaczne z tak zwaną milczącą zgodę i umożliwia przeprowadzenie montażu zbiornika na płynne paliwo gazowe.

Jak skontrolować stan gazu w zbiorniku na płynne paliwo gazowe?

Wszelkie zbiorniki na gaz płynny wyposażone są w odpowiednie poziomowskazy, które umożliwiają w bezproblemowy i szybki sposób skontrolować poziom zatankowania zbiornika wskazany w procentach. Poziomowskaz zlokalizowany jest zazwyczaj na zbiornikach w okolicach zaworu bezpieczeństwa. W wielu sytuacjach wyrażone przez nie wartości napełnienia zbiornika wyróżnione są również czerwonym kolorem od mniej więcej 20%, który oznacza konieczność złożenia zamówienia na dostawę gazu. W sytuacji, kiedy po zamontowaniu zbiornika jest od podłączony do systemu telemetrycznego, stan jego zapełnienia można z kolei sprawdzić zdalnie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności