Strona główna » Gazownia Rymanów » Gaz płynny Rymanów

Gaz płynny Rymanów

Formalności związane z zamontowaniem zbiornika na gaz płynny

Wykonując montaż zbiornika na płynne paliwo gazowe na działce, należy wiedzieć o kilku formalnościach. Tego typu inwestycja wymaga projektu oraz pozwolenia na budowę wydanego przez odpowiednie dla miejscowości montażu zbiornika starostwo powiatowe lub jej zgłoszenia. Sam montaż zbiornika na gaz płynny polega natomiast na wykonaniu wykopów w sytuacji modelu wewnętrznego lub wykonania płyty fundamentowej podczas wyboru modelu naziemnego. Po zamontowaniu zbiornika trzeba koniecznie wykonać również jego odbiór, który wykonywany jest przez Urząd Dozoru Technicznego.

Jakie są plusy ogrzewania domu gazem płynnym?

Ogrzewanie za pomocą gazu według informacji GUS wykorzystywane jest w ponad 62% gospodarstw domowych. W wielu sytuacjach paliwo gazowe przekazywane jest do niego natomiast ze specjalistycznych zbiorników, które mogą być dzierżawione lub montowane samodzielnie. Do najważniejszych zalet tego typu ogrzewania zaliczyć można na przykład: wysoką efektywność grzewczą, zwłaszcza w przypadku wykorzystywania kotłów gazowych kondensacyjnych, niską awaryjność instalacji, samoobsługowość, niemal całkowity brak wpływu na otoczenie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności