Strona główna » Gazownia Rymanów » Butle gazowe Rymanów

Butle gazowe Rymanów

Jak transportować butle gazowe?

Przy zakupie butli gazowej należy zadbać też o jej właściwy transport we właściwy sposób. Wobec tego butle gazowe do gospodarstwa domowego oraz turystyczne powinny być przewożone wyłącznie w pozycji pionowej, zaworem skierowanym ku górze. Sama butla powinien być z kolei zabezpieczony przed przemieszczaniem się po wnętrzu samochodu. Nie należy z kolei transportować butli gazowych w bagażnikach, gdyż narażone są one w nich na samoistne przemieszczanie się. Pełne butle po przewiezieniu powinny być przechowywane w niezawilgoconym, pozbawionym bezpośredniego działania promieni słonecznych miejscu, w pozycji pionowej.

Czym różnią się butle gazowe turystyczne od klasycznych?

Butle gazowe turystyczne od standardowych butli gazowych do gospodarstwa domowego różnią się przede wszystkim swoją wielkością. Najczęściej sprzedawane są one w wariatach mających wagę 2 kg, 3 kg lub 5 kg. Najczęściej stosowane z nich to natomiast butle turystyczne 5 kg, która mogą być wykorzystywane zarówno do przygotowywania posiłków na kuchenkach turystycznych, jak i zapewniania ciepła pomieszczeń lub kamperów z wykorzystaniem grzejnika zasilanego przez butle z gazem. Najczęściej turystyczne butle gazowe napełniane są mieszaniną propan-butan. Ich stosunkowo mała masa i rozmiar daje możliwość z kolei używanie ich podczas wakacji..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności