Strona główna » Gazownia Ryglice » Butle gazowe Ryglice

Butle gazowe Ryglice

Jaki rodzaju gazu w butli wybrać podczas zimy?

W przypadku, gdy butle gazowe mają być wykorzystywane zimą, należy postawić na modele wypełnione samym propanem. Gaz ten cechuje się bowiem odparowywaniem w temperaturach wynoszących aż -42 stopnie Celsjusza. Za sprawą tego używanie go nawet w minusowych temperaturach nie będzie kłopotliwe. W tych samych warunkach butle gazowe zatankowane propanem-butanem mogą z kolei nie zasilać urządzeń gazowych w odpowiedni sposób, bo gaz ten przestaje odparowywać już w temperaturze 0,5 oC.

Jaka jest cena butli gazowe?

Żeby móc wykorzystywać butlę gazową w gospodarstwie domowym, trzeba się nią najpierw zaopatrzyć. Butle gazowe można zakupić pozbawione gazu, a także już pełne. W pierwszej sytuacji wartość butli gazowej oscyluje w granicach mniej więcej 200 złotych, natomiast w drugim do wartości nienapełnionej butli należy doliczyć również cenę zawartego w niej gazu, łączna cena wynosi wobec tego obecnie mniej więcej 300 złotych. Mniej kosztowną metodą jest z kolei zakup używanej butli gazowej, trzeba jednak przy tym pamiętać, aby sprawdzić, czy ma ona aktualną homologację, której termin wskazywany jest na butli..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności