Strona główna » Gazownia Rydzyna » Gaz płynny Rydzyna

Gaz płynny Rydzyna

Czy montaż zbiornika na płynne paliwo gazowe wymaga pozwolenia na budowę?

Podczas montowania zbiornika na płynne paliwo gazowe, którego wielkość nie przekracza 7 m3 nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę. Nie znaczny to jednak, że może być on montowany bez jakichkolwiek formalności. Wymagane jest zgłoszenie tego rodzaju inwestycji w Starostwie Powiatowym, z wykorzystaniem odpowiedniego druku. Wniosek powinien zawierać takie dokumenty jak: projekt techniczny sporządzony przez projektanta oraz skonsultowany z rzeczoznawcą do spraw ochrony ppoż., oświadczenie o prawie do dysponowania działką w celach budowlanych. Brak reakcji pisemnej w ciągu 21 dni jest równoznaczne z tak zwaną milczącą zgodę i umożliwia przeprowadzenie montowania zbiornika na płynne paliwo gazowe.

Jak skontrolować ilość gazu w zbiorniku na gaz płynny?

Wszelkie zbiorniki na płynne paliwo gazowe wyposażone są w specjalne poziomowskazy, które pozwalają w prosty i szybki sposób sprawdzić poziom zatankowania zbiornika wskazany w procentach. Poziomowskaz znajduje się zazwyczaj na zbiornikach w okolicach zaworu bezpieczeństwa. W wielu przypadkach wyrażone przez nie wartości napełnienia zbiornika zaznaczone są także czerwonym kolorem od mniej więcej 20%, który oznacza konieczność zamówienia na dostawę gazu. W sytuacji, kiedy po zamontowaniu zbiornika jest od włączony do systemu telemetrycznego, stan jego napełnienia można z kolei sprawdzić zdalnie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności