Strona główna » Gazownia Rydzyna » Butle gazowe Rydzyna

Butle gazowe Rydzyna

Jaki rodzaju gazu w butli wybrać zimą?

W przypadku, gdy butle gazowe mają być wykorzystywane zimą, należy wybrać modele napełniane samym propanem. Gaz ten wyróżnia się bowiem odparowywaniem w temperaturach dochodzących do aż -42 oC. Dzięki temu wykorzystywanie go nawet w minusowych temperaturach nie będzie kłopotliwe. W tych samych warunkach butle gazowe wypełnione propanem-butanem mogą z kolei nie zasilać urządzeń gazowych w poprawny sposób, ponieważ gaz ten przestaje odparowywać już w temperaturze 0,5 stopni Celsjusza.

Jaka jest cena butli gazowe?

Aby móc używać butlę gazową w gospodarstwie domowym, trzeba ją najpierw zakupić. Butle gazowe można zakupić nienapełnione, a także już pełne. W pierwszym przypadku wartość butli gazowej wynosi w granicach mniej więcej 200 złotych, z kolei w drugim do kosztów pustej butli należy dołożyć również cenę zawartego w niej gazu, łączna cena równa się w związku z tym obecnie mniej więcej trzystu złotych. Mniej kosztowną metodą jest z kolei kupienie używanej butli gazowej, należy natomiast w tym przypadku pamiętać, żeby zweryfikować, czy ma ona ważną homologację, której okres zapisywany jest na butli..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności