Strona główna » Gazownia Rydułtowy » Dostawcy gazu Rydułtowy

Dostawcy gazu Rydułtowy

W jaki sposób zmienić sprzedawcę gazu do przedsiębiorstwa?

Zamierzając zmienić dostawcę gazu ziemnego do firmy, warto głównie wiedzieć, że procedura ta niemal niczym nie różni się od zmiany dostawcy gazu ziemnego dla gospodarstwa domowego. Wobec tego najpierw należy wybrać odpowiednią ofertę z dostępnych na rynku, w czym mogą pomóc różnorodnego rodzaju rankingi. Po wybraniu właściwej oferty należy umówić się na spotkanie z przedstawicielem sprzedawcy paliwa gazowego i zawrzeć z nim nową umowę, pamiętając, aby przedtem dokładnie ją przeczytać i sprawdzić, czy wszystkie jej podpunkty są zgodne z ustaleniami. Przy zawieraniu umowy przedstawiciel sprzedawcy paliwa gazowego zaproponuje również podpisanie pełnomocnictwa. Warto zdecydować się na tę opcję, za jej sprawą to nowa firma zajmie się wszelkimi kwestiami związanymi z rozwiązaniem poprzedniej umowy oraz powiadomieniem Operatora Systemu Dystrybucyjnego o zmianie dostawcy gazu.

Ile trwa zmiana dostawcy paliwa gazowego?

Procedura zmiany dostawcy gazu ziemnego trwa zazwyczaj około 30 dni. Wpływ na to, jak długi będzie to czas, ma natomiast przede wszystkim to, czy umowa ze starym dostawcą gazu może być rozwiązana natychmiast. Niekiedy znajdujące się w niej bowiem zapisy, wymuszają zaczekanie ze zmianą sprzedawcy paliwa gazowego do zakończenia umowy ze względu na kary. Poza tym w trakcie zmiany dostawcy gazu należy także pamiętać, że Operator Systemu Dystrybucyjnego ma 21 dni na rozpatrzenie wniosku dotyczącego tej sprawy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności