Strona główna » Gazownia Rychwał » Gaz płynny Rychwał

Gaz płynny Rychwał

Na co zwrócić uwagę wybierając zbiornik na płynne paliwo gazowe?

W trakcie wybierania zbiornika na gaz płynny trzeba zwrócić uwagę na trzy istotne elementy. Pierwszy z nich wiąże się z zapotrzebowaniem na gaz, określanym na godzinę, na podstawie mocy sprzętów zasilanych gazem. Umożliwia on określić wielkość zbiornika. Drugi ważny element to powierzchnia działki, na której ma być montowany zbiornik. Uzależnione jest od niej bowiem to jaki jego rodzaj może zostać zamontowany, aby określone odległości od pozostałych elementów były zachowane. Oprócz tego trzeba także wziąć pod uwagę zużycie gazu, które ma wpływ na częstość napełniania gazem zbiornika.

Ile czasu trzeba czekać na tankowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe?

W sytuacji, kiedy poziom gazu w zbiorniku na płynne paliwo gazowe spada do około 25%, należy zadbać o kolejne tankowanie. Wobec tego trzeba złożyć zamówienie na dostawę, w trakcie którego ustalana jest również data napełniania zbiornika. Zazwyczaj dostawy gazu realizowane są natomiast w ciągu kilku dni. Okres dostawy gazu może się z kolei wydłużyć w sezonie letnim, z powodu większego zainteresowania tankowaniem zbiorników na gaz płynny..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności