Strona główna » Gazownia Rychwał » Butle gazowe Rychwał

Butle gazowe Rychwał

Ile gazu mieści się w butlach gazowych?

Butle gazowe można podzielić na wiele rodzajów pod względem ich wagi, a co za tym idzie, zawartości gazu, jakim są wypełnione. W związku z tym to ile mieszanki propanu i butanu mieści się w butlach gazowych, jest zależne od ich wagi, a ich pojemność wodna wynosi około: dla butli gazowych o wadze 2 kg – 4,8 litra, dla butli gazowych ważących 3 kg – 7,2 litra, dla butli gazowych ważących 5 kg – 12,3 litra, dla butli gazowych ważących 11 kg – 27,2 litra, dla butli gazowych o wadze 33 kg – 79 litrów.

W jaki sposób sprawdzić właściwie napełnioną butle z gazem?

Poprawnie napełnioną butlę gazową można rozpoznać po paru czynnikach. Wszystkie z nich powinny wobec tego mieć tabliczkę znamionową, na której wskazywane są dane dotyczące wagi nienapełnionej butli gazowej, maksymalnej ilości znajdującego się w niej gazu i okresu legalizacji zbiornika. Poprawnie napełniona butla musi być też opatrzona naklejką nazywaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której wskazywane są dane o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiadającej za napełnianie butli gazowej. Dodatkowo wszystkie zakupowane butle obowiązkowo powinny mieć specjalną zaślepkę zamontowaną na zaworze, która zabezpiecza przed ulatnianiem się gazu i folię termokurczliwą, która jest swoistego rodzajem plomby zapewniającej, że butla jest pełna..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności