Strona główna » Gazownia Rybnik » Gaz LPG Rybnik

Gaz LPG Rybnik

Czym jest paliwo gazowe LPG?

Gaz LPG to mieszanka gazów ropopochodnych, która ma formę płynną i magazynowana jest zazwyczaj w specjalistycznych zbiornikach. Sprzedawany jest on również w formie butli gazowych o wielu pojemnościach czy jako paliwo do zasilania aut. Określenie LPG jest akronimem angielskiego wyrażenia Liquefied Petroleum Gas, a w Polsce paliwo gazowe LPG jest zazwyczaj mieszaniną propanu i butanu. Główną cechą gazu LPG jest to, że pod wpływem działania ciśnienia wynoszącego od 6 do 25 bar zmienia się on w postać ciekłą. Za sprawą tego, jego duże ilości mogą być w prosty sposób składowane i transportowane.

Ile trzeba zapłacić za montaż LPG w aucie?

Zamontowanie instalacji LPG w pojeździe pozwala oszczędzać na paliwie nawet kilkaset złotych miesięcznie. By skorzystać z takiej opcji, należy jednak najpierw zamontować specjalną instalację LPG. Koszt montażu instalacji LPG w pojeździe uzależnione jest od wielu czynników. Zaliczyć do nich można między innymi: rodzaj silnika w samochodzie, rodzaj generacji instalacji LPG do pojazdów, których jest 6, a ich koszt waha się od 1500 złotych do 10 000 złotych, producent instalacji gazowej LPG. Montaż instalacji LPG w aucie oprócz ceny samego zamontowania wiążę się również z innymi kosztami takimi jak serwis oraz dodatkowa opłata w trakcie badania technicznego auta..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności