Strona główna » Gazownia Rybnik » Dostawcy gazu Rybnik

Dostawcy gazu Rybnik

Od czego zależy cena gazu?

Wielkość rachunków za paliwo gazowe uzależniona jest od paru różnych kwestii. Podstawowe z nich to wielkość zużycia gazu w danym okresie rozliczeniowym oraz grupa taryfowa, do jakiej przypisany jest klient przez dostawcę gazu ziemnego. W związku z tym największe rachunki za gaz płacą właściciele domów, którzy stosują go do ogrzewania budynku, z kolei najniższe stosujący go do przygotowywania posiłków na kuchenkach. Poza tym warto również wspomnieć, że ostateczna cena gazu zależy także od dodatkowych opłat obowiązujących u danego dostawcy gazu. Wyróżnić wśród nich można na przykład opłaty taryfowe opłatę abonamentową za sprzedaż gazu oraz opłaty handlowe.

W jaki sposób zmienić dostawcę gazu w 4 prostych krokach?

Chcąc zmienić dostawcę gazu ziemnego, wystarczą wyłącznie 4 proste kroki. Pierwszy z nich polega na znalezieniu odpowiedniej oferty nowego sprzedawcy, która będzie korzystna zarówno pod względem kosztów zakupu paliwa gazowego, jak i pozostałych elementów zawartej umowy. Później wystarczy zawrzeć umowę z nowym sprzedawcą gazu ziemnego oraz zadbać o jego pełnomocnictwo, dzięki któremu będzie on mógł rozwiązać umowę z poprzednim sprzedawcą oraz załatwić wszelkie kwestie. Trzeci krok to wypowiedzenie starej umowy i poinformowanie o tym OSD gazu ziemnego. Cały proces kończy się z kolei rozliczeniem należności z poprzednią firmą i zapłaceniem faktur, a następne rachunki będą już wystawiane przez nowego sprzedawcę gazu ziemnego..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności