Strona główna » Gazownia Rumia » Gaz LPG Rumia

Gaz LPG Rumia

Jaki jest cennik gazu LPG?

Obecne wzrosty cen gazu wywołane niestabilną sytuacją na rynkach światowych nie ominęły także paliwa gazowego LPG. Cena paliwa gazowego LPG w 2022 roku wzrosła z około 2 zł za litr do 3,50 zł za litr. Według różnych specjalistów to jednak nie koniec wzrostów cen dla osób ogrzewających swoje budynki z wykorzystaniem paliwa gazowego LPG. Ceny gazu LPG nie są regulowane przez Urząd Regulacji Energetyki. W związku z tym na to, oddziaływanie na to, jak one się kształtują, ma wyłącznie sytuacja gospodarcza na rynkach. Metodą na mniejsze koszty przy zakupie gazu LPG jest na przykład tankowanie go poza okresem grzewczym, kiedy jego ceny są mniejsze.

Ile kosztuje zamontowanie LPG w aucie?

Montaż instalacji LPG w pojeździe pozwala oszczędzać na paliwie nawet kilkaset złotych na miesiąc. Żeby skorzystać z tego rozwiązania, należy jednak w pierwszej kolejności zamontować właściwą instalację LPG. Koszt zamontowania instalacji LPG w pojeździe zależy od kilku czynników. Zaliczyć do nich można między innymi: typ silnika w samochodzie, typ generacji instalacji LPG do samochodów, których jest 6, a ich koszt waha się od 1500 złotych do 10 000 złotych, marka instalacji gazowej LPG. Zamontowanie instalacji LPG w samochodzie oprócz kosztów samego montażu wiążę się również z innymi kosztami takimi jak serwis oraz opłata podczas przeglądu samochodu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności